Môže byť práca učiteľa prácou snov?

Do tímu hľadáme inovatívneho učiteľa alebo učiteľku s minimálne 5 ročnou praxou vyučovania na prvom stupni ZŠ a skúsenosťami s modernými metódami vyučovania (Hejného metóda, blokové a tematické vyučovanie)

Nášmu kolegovi/kolegyni ponúkame od augusta prácu na čiastočný úväzok v rozsahu 30 – 40% s odmenou 400 – 600€ mesačne podľa výšky úväzku.

Ak vás táto pozícia oslovila, pošlite nám svoj životopis a motivačný list s odpoveďou „Čo viem priniesť do Neškoly?“ na adresu: viera.mojzesova@skolaneskola.sk

Miesto práce: Bratislava, Petržalka

Dá sa meniť svet a nesedieť pri tom na čele OSN? Dá sa zlepšovať budúcnosť a nemať pri tom na konte milióny? Dá sa robiť zázraky bez čarovnej paličky?

Áno!

S nami v Neškole ako učitelia, sprievodcovia, vychovávatelia.

Budete deti učiť ako sa učiť a tým im dáte neobmedzené hranice poznania.

Budete ich viesť a odhaľovať s nimi fungovanie sveta.

Budete ich podporovať a tým spolutvoriť osobnosti, ktoré raz zmenia svet.

Znie to nadnesene? Prehnane? Nerealisticky?

Možno teraz.

Keď sa však stanete súčasťou Neškoly, každý deň budete súčasťou veľkých zmien.

Vašimi nástrojmi budú mlčanie, ktoré je vo vhodnej chvíli hnojivom pre objavy, správne otázky, ktoré sú iskrou pre výbuch poznania. Objavíte, že u nás je kopec vecí, ktoré nemusí (a nemá) robiť učiteľ, lebo ich dokáže spraviť žiak. V Neškole fandíme jednoduchosti, pretože deti prídu na kopec vecí aj bez našepkávania učiteľa.

Na toto potrebujeme učiteľa?

Presne tak!

Lebo mechanik za mňa vyrieši problém, lebo kazateľ mi povie ako by som to mal spraviť, lebo právnik mi povie, čo je dovolené robiť a finančný poradca, čo je pre mňa výhodné.

V Neškole potrebujeme učiteľov, ktorí deti POVEDÚ, aby naplnili svoj potenciál.

U nás sa učiteľ naplno venuje rozvoju detí. Nie prehnanej administratíve, oprave písomiek, vypisovaniu triednej knihy. Ale vlastnej tvorbe aktivít a prepojení, plnému sústredeniu na deti, debatám s rovnocennými kolegami, ako deti motivovať a zaujať pre jednotlivé témy a radostným diskusiám s deťmi o ich svete. Hľadaniu inovatívnych ciest, ako v dieťati podporovať chuť učiť sa a prinášať mu stále nové podnety, aby zmysluplne rástlo.

V Neškole ponúkame prácu snov pre ľudí, ktorí chcú zmeniť svet.

Ponúkame zmyslupnú a náročnú prácu, ktorú oceníme férovou odmenou, rešpektom v tíme, pravidelnými dávkami sebarozvoja, úctou rodičov a pevným miestom v našej komunite.

Chcete sa stať učiteľom či učiteľkou v Neškole? Dajte nám o sebe vedieť, alebo posuňte túto výzvu svojim priateľom, ktorých možno chytí za srdce.